Привітання для всіх! 💛💙
Viber та Telegram канал
Листівки та привітання: 27

історія свята

  08 серпня 2024   09:52  
історія свята
Всесвітній день кішок було запроваджено Міжнародним фондом добробуту тварин. Перше святкування відбулося у 2002 році. В цей день кожен може приєднатися до святкування дня, присвяченого найпопулярнішому домашньому улюбленцю на планеті.

Кішки були одомашнені майже 4000 років тому. Хоча колись за їхню неабияку спритність їх вважали справжніми мисливцями, сьогодні ж вони цінуються за спілкування та люблячу поведінку. Наші домашні улюбленці – найменші представники роду котячих. За багатьма своїми повадками вони нагадують своїх хижих співродичів – тигрів, левів, леопардів. Подібно до них вони ведуть активне життя в нічний час та полюбляють муркотіти.

Сьогодні коти вважаються найпопулярнішими домашніми улюбленцями у багатьох країнах світу. У світі налічується понад 500 мільйонів домашніх кішок. Численні дослідження показали, що наявність кота в оселі покращує психічне здоров’я, знімає стрес, тривогу та депресію.

#історіясвята
  13 серпня 2024   07:56  
історія свята
13 серпня у всьому світі відзначається Всесвітній день шульги.
Вперше цей день був відзначений засновником Міжнародного клубу шульг – Діном Р. Кемпбеллом у 1976 році. А з 1992 року ця дата щороку відзначається у всьому світі.

Під час цієї події люди з активною лівою рукою можуть повідомити про себе та підвищити обізнаність громадськості про переваги та недоліки ліворукості. Лише у Великобританії за останні роки було проведено понад 20 регіональних подій, присвячених цьому дню. В різних країнах проводяться загальнонаціональні виставки та акції, на яких відзначаються досягнення шульг у різних областях людської діяльності.

Подібні акції дозволяють краще зрозуміти ті труднощі та розчарування, з якими зустрічаються шульги у своєму повсякденному житті. В свою чергу, це дозволяє виробникам вдосконалювати дизайн та функціональність своєї продукції, враховуючи потреби ліворуких.

#історіясвята
  15 серпня 2024   09:17  
історія свята
Достоменно невідомо, чому святкувати цей день почали 15 серпня. Одна з версій веде до часів СРСР і Трипільської експедиції 1940—1950-х років, яку очолювала видатний археолог Тетяна Пассек (народилася — 15 серпня).

За легендою, уперше День археолога святкували 1947 року археологи Волго-Донської археологічної експедиції під керівництвом Бориса Міхліна. Відтоді це свято відзначали всі археологічні експедиції, що перебували на дослідженнях "у полі".

До 2008 року свято в Україні було неофіційним. Його було встановлено указом Президента від 6 серпня 2008 року.

В Україні археологи зробили одне з найзначніших відкриттів в світі. 1971 р. вони знайшли в кургані Товста Могила, що на околиці міста Покров Дніпропетровської області, скіфську золоту пектораль. Ця прикраса стало відомою на весь світ, а в ООН назвали її однією з найкрасивіших пам'яток старовини.

#історіясвята
  16 серпня 2024   05:35  
релігійні свята, історія свята
Старовинний східний переказ говорить, що великий цар Едеси Авгарій захворів на проказу. Ніхто не міг допомогти царю. Тоді Авгарій направив до Христа художників, щоб вони відобразили лик його на полотні, адже він мав чудодійну силу зцілення. Та в іконописців нічого не вийшло.

Тоді Христос попрохав у художників полотно й витер ним своє обличчя. Образ Ісуса залишився на полотні, після чого митці повернулися до Едеси. Завдяки лику цар Авгарій зцілився від прокази, а також вилікувалися інші хворі люди.

Нерукотворний образ довгий час зберігався в Едесі, навіть в часи, коли містом володіли мусульмани. Але в 944 році мешканці міста зголосилися віддати святий образ ромейському імператору Роману I Лакапіну в обмін на зняття облоги. Після чого і відбулося перенесення образу з Едеси в Константинополь, а на честь цієї події і було засноване свято.

#релігійнісвята #історіясвята
  23 серпня 2024   05:40  
історія свята
Прапор УНР

Центральною Радою щойно проголошеної Української Народної Республіки жовто-синій прапор було встановлено в якості державного 22 березня 1918 року. Через кілька тижнів флагманський корабель Чорноморської ескадри підняв цей стяг на своїй щоглі, а потому він з’явився в усіх українських військових частинах.
В листопаді 1918–го жовто-синій прапор визнала своїм державним символом Західноукраїнська Народна Республіка, а 20 березня 1920 року — Закарпатська Україна.

#історіясвята
  23 серпня 2024   06:07  
історія свята
Закріпившись на території України, радянська влада замінила наш історичний стяг на прапор радянського зразка — червоне полотнище з серпом, молотом та п’ятикутною зіркою у верхньому куті.
Підняття національного прапора часів СРСР вважалося кримінальним злочином, але це не зупиняло патріотично налаштованих українців, особливо молодь. Відомо чимало випадків, коли за вивішування синьо-жовтих знамен сміливці отримували строки ув’язнення до 15 років, а іноді судді могли винести й смертний вирок. 

Вільніше говорити про український прапор та обстоювати його національне значення почали з кінця 1980-х років, коли вже відчувався неминучий крах радянської системи. В березні 1990 року депутати Тернопільської міськради встановили над своєю будівлею синьо-жовтий прапор поряд з прапором УРСР, в квітні український стяг замайорів над Львівською ратушею. 

#історіясвята

Всі хештеги
© 2024 Привітання для всіх! 💛💙
група facebook сторінка