Привітання для всіх! 💛💙
Viber та Telegram канал
Листівки та привітання: 27

історія свята

  12 травня 2024   09:37  
історія свята, день матері
Після смерті Енн Джарвіс її дочка вирішила зробити все для того, щоб запровадити святкування Дня матері. Жінка розгорнула справжню кампанію — надіслала листи президенту, громадським діячам, заручилася фінансовою підтримкою власника універмагу в Філадельфії Джона Воннамейкера. В другу неділю травня 1908 року в церкві, де колись викладала в недільній школі Енн Джарвіс, відбулася спеціальна служба на честь Дня матері. Того ж дня в залі універмагу Воннамейкера, святковий захід з вшанування матерів зібрав тисячі відвідувачів.

Зусилля Анни Джарвіс не були марними — до 1912 року День матері стали відзначати по всій країні, а в 1914 році Президент США офіційно визнав День матері. Зараз це свято — міжнародна подія, яку відзначають в багатьох країнах.

Українці почали відзначати це свято в 1928 році. Але з 1939 року День матері був заборонений радянською владою. Повернулося це травневе свято в нашу країну тільки з настанням незалежності, а на державному рівні його визнали в 1999 році.

#історіясвята #деньматері
  16 червня 2024   14:44  
історія свята, день батька
Вшановувати батьків в окремий день прийнято у всіх країнах, при цьому національні дати можуть різнитися. Але існує загальне свято — Міжнародний день батька, який щорічно відзначають третьої неділі червня. Співпадає з Днем батька в Україні.

Поняття «батько» здавна застосовується і в непрямому значенні — батько нації, батько релігії, батько науки. Зрештою, до Бога теж прийнято звертатися як до батька, про що красномовно свідчить всім відома молитва «Отче наш». 

Певною мірою місію Дня батька християнська церква поклала на День Св. Йосифа — чоловіка Діви Марії та законного батька Ісуса Христа.

Вперше захід, відомий в історії як день вшанування батьків, відбувся в американському місті Фейрмонті 5 липня 1908 року — після того, як кількасот чоловіків загинули в катастрофі на місцевій шахті і в багатьох з них залишилися діти. Це було спеціальне богослужіння в церкві на честь всіх батьків, загиблих і живих, однак ця подія не стала щорічною і не вийшла за межі Фейрмонта.

#історіясвята #деньбатька

ПРОДОВЖЕННЯ⬇️
  16 червня 2024   14:49  
історія свята, день батька
В 1909 році у Сонори Смарт Додд, яка пішла на проповідь до Дня матері, виникла ідея створити аналогічне свято, але присвятити його батькові. Ця думка з’явилася не просто так — батько Сонори виховав її та п’ятьох інших дітей самотужки, після того як його дружина померла при народженні наймолодшої дитини. 

Майже рік Сонора переконувала священників та владу міста виділити для події окремий день. Нарешті 19 червня 1910 року святкування відбулося — урочиста служба в церкві супроводжувалася подарунками батькам, а учасники події прикрасили одяг трояндами. Червона квітка символічно вшановувала живого батька, біла — померлого.

Але Сонора на цьому не зупинилася — вона хотіла, щоб цей день став національним святом, тому подорожувала країною, виступала та проводила кампанії.
Проте свято залишалось неофіційним, навіть попри указ президента, підписаний в 1966 році. Лише в 1970 році було прийнято резолюцію, яка пропонувала громадянам виражати в цей день любов і пошану до своїх батьків.

#історіясвята #деньбатька
  28 липня 2024   14:08  
історія свята
День працівників торгівлі в Україні з'явився після указу президента України 1995 року – на підтримку ініціативи працівників торгівлі, а також профспілок. Але відзначати свято почали вже з 1996 року. До цього працівники торгівлі не мали свого окремого професійного свята – вони відзначали його разом із фахівцями побутового обслуговування та житлово-комунального господарства.

Нині день працівників торгівлі в Україні щорічно відзначають в останню неділю липня. У 2024 році ця дата випадає на 28 липня. У свято заведено вітати всіх, хто тією чи іншою мірою пов'язаний із торгівлею.

#історіясвята
  29 липня 2024   09:54  
релігійні свята, історія свята
Щорічно, 29 липня, православні віряни шанують пам’ять і моляться мучениці Серафимі. Дівчина, яка зарахована до лику святих, жила в Римі при багатій і знатній родині, а народилася в Антіохії.

З 117-138 року в Римі проводилися жорстокі гоніння християн. Не тікаючи від небезпеки, Серафима мужньо прийшла на судовий процес разом із Савіною – аристократкою, яку вона навернула в християнську віру. Правитель побачив, що поруч з Серафімою знаходиться шляхетна особа, і відпустив дівчину. Через пару днів він знову викликав її на суд. Бачачи, що Серафима не хоче відмовлятися від своєї віри в Ісуса Христа, він віддав її двом безсоромним молодим хлопцям на наругу, однак вона помолилася Богу, щоб захистив її. Після цього почався землетрус, а хлопці впали знесиленими.

Після того, як дівчина підняла на ноги хлопців, вони заявили, що Ангел Господень не дозволив їм доторкнутися до Серафими. Правитель не став їх слухати, наказав катувати дівчину та вбити її.

#релігійнісвята #історіясвята
  31 липня 2024   10:14  
історія свята
31 липня відзначається пам’ять Святого Євдокима Каппадокіянина, який жив у IX ст. у Малій Азії. Народився у знатній сім’ї глибоко віруючих християн Василія та Євдокії. Ще з дитинства відрізнявся праведністю та спокійним, лагідним характером. Підкорений чеснотою та праведністю чоловіка, імператор Феофіл назначив його правителем однієї з фем. Правив Євдоким згідно зі своїми життєвими принципами: справедливо, турбуючись про вдів, сиріт, нужденних та простих робітників. Від усіх куточків провінції знедолені та ображені шукали допомоги та захисту у Євдокима.

У віці 33 років Господь покликав праведника до себе. Перед смертю Євдоким наказав поховати його у тому самому одягу, в якому він помре. Історія розповідає, що через 1,5 роки мати святого вирішила дістати його тіло, щоб перевдягти, але й тіло і одяг не зазнали впливу часу. Тіло виглядало живим і розповсюджувало приємний аромат.

У народі цей день пам’яті називають Євдокимовими заговинами, тому що з наступного дня починається Успенський піст.

#історіясвята

Всі хештеги
© 2024 Привітання для всіх! 💛💙
група facebook сторінка