Привітання для всіх! 💛💙
Viber та Telegram канал
Листівки та привітання: 27

історія свята

  31 березня 2024   12:14  
історія свята, великодній кролик, символ
🐇 Одним із головних символів Великодня є кролик, який зазвичай приносить яйця дітям.

Великодній кролик прийшов із німецьких народних легенд. У Німеччині діти залишали на Великдень гнізда з капелюхів, і чекали в подарунок різнокольорові яйця.

Крім того, кролик вважався священною твариною богині Еостри, від імені якої походить слово Великдень в англійській і німецькій мовах. А стародавні кельти та скандинави вважали кролика символом богині-матері.

Остаточно героєм казкового фольклору великодній кролик став наприкінці ХІХ і на початку ХХ століття. Вважається, що він приносить кольорові яйця і солодощі дітям, які добре поводилися.

#історіясвята #великоднійкролик #символ
  26 квітня 2024   11:04  
історія свята, свято
Всесвітній день пілотів (World Pilots Day) відзначається 26 квітня. Вперше це свято відзначили у 2014 році і відтепер святкують щороку.

Спочатку День пілотів був «внутрішнім» святом Асоціації пілотів Турецьких авіаліній Turkish Airlines. Це свято присвячене першому польоту у небі Туреччині. У 1912 році 26 квітня Феса Евренсев – кращий учень потоку, майбутній керівник Turkish Airlines, склав на відмінно екзамен та підняв у небо літак у якості першого пілота своєї батьківщини.

У 2014 році Міжнародна федерація асоціації пілотів повітряних ліній прийняла запропоновану дату 26 квітня для святкування Дня пілотів у всьому світі.

#історіясвята #свято
  01 травня 2024   15:18  
історія свята
День народження поштової марки

Поштова марка – звичний атрибут листа, який випускається поштовим відомством. Вона є спеціальним знаком, що підтверджує оплату поштових послуг. Але серед марок є дуже цінні екземпляри, які для філателістів є справжнім історичним скарбом та гарною інвестицією в майбутнє.

Продавати поштові марки почали ще у XIX столітті в Англії. 1 травня 1840 року в продажу з’явилися перші наклеювані марки із зображенням тодішньої королеви Великобританії Вікторії. Вони різнилися за кольором та ціною. Чорна поштова марка коштувала 1 пені, а синя – 2 пенси. Цей день і став вважатися днем народження марки.

Найдорожчою з перших виданих поштових марок є «Блакитний Маврикій», яка була випущена у 1847 році. Раритетною вона стала завдяки друкарській помилці. Недолік полягав в неправильно надрукованому написі. Замість Post Paid надрукували Post Office. Всього нараховується 28 бракованих марок, за які на даний час на аукціоні можна виручити близько 20 млн доларів.

#історіясвята
  02 травня 2024   08:42  
історія свята
Чистий четвер – це свято, що відзначається християнами щороку у четвер перед Великоднем. Цей день має особливе значення для православних народів, символізуючи очищення через миття тіла та прибирання в оселі.

За біблійною легендою у Чистий четвер (Великий четвер) Іуда – один з дванадцяти учнів Христа, продав свого наставника, що після цього був закатований. Через це люди вважають, що саме на четвертий день тижня на Землі оживають злі сили. Це день, коли потрібно якомога краще очистити себе від гріху – вмитися чи викупатися у річці.

Також селяни у цей день прибиралися у своїх хатинах та на подвір’ї, доводячи все до блиску. У садках також наводили порядок: згрібали старе листя, викидали бур’яни та сміття.

#історіясвята
  07 травня 2024   09:39  
свято, історія свята
Церковні свята на Великодньому тижні за православним календарем відзначаються як Світла Седмиця. Кожен день після Воскресіння Господнього є святковим днем. Світлий вівторок – це день, пов’язаний із святкуванням Дня Іверської Ікони Божої Матері. Свято впроваджене на честь набуття образу на горі Афон у XI столітті.

Світлий вівторок, як інші дні Світлої Седмиці, відзначають відтоді, відколи почали святкувати Великдень. Чудотворним образом, на честь якого відбувається свято, називають православну ікону Діви Марії з Новонародженим. Вважається, що Іверська Ікона (Привратниця) наділена чудодійною силою.

Оригінальна ікона зберігається на горі Афон у Греції в Іверському монастирі. За відомостями православних джерел, оригінал написаний Лукою.

#свято #історіясвята
  12 травня 2024   09:37  
історія свята, день матері
Історія сучасного Дня матері почалася з непростого досвіду материнства американки Енн Джарвіс, яка мала 13 дітей, з яких тільки четверо дожили до повноліття. В XIX столітті це не було чимось винятковим — тоді багато малюків помирали через відсутність щеплень та відповідного лікування. В 1858 році Енн організувала зустрічі матерів з лікарями для вивчення правил санітарії й гігієни, щоб запобігати інфекційним хворобам дітей. Такі зустрічі назвали «робочими клубами».

Пізніше, в роки громадянської війни в США, ці клуби стали об’єднуючою силою для матерів, які надавали допомогу пораненим солдатам обох воюючих сторін. Вже після війни, в 1868 році, Енн Джарвіс заснувала День дружби матерів. Крім того, Енн викладала у недільній школі для дітей, і якось на уроці зауважила, що існує багато пам’ятних днів, присвячених чоловікам, а ось на честь матерів їх майже немає. Дочка Енн Джарвіс, 12-річна Анна, яка була присутня на тому занятті, добре запам’ятала ці слова.

#історіясвята #деньматері

ПРОДОВЖЕННЯ ⬇️

Всі хештеги
© 2024 Привітання для всіх! 💛💙
група facebook сторінка