Привітання для всіх! 💛💙
Viber
та
Telegram
канал
Листівки та привітання: 47
історія свята
1
..
4
5
6
..
8
23 серпня 2024
06:21
16 липня 1990 року Україна отримала ухвалену парламентом Декларацію про державний суверенітет, а 24 липня національний стяг встановили біля Київської міської ради.
В серпні 1991-го, після спроби державного перевороту в Москві, український парламент зібрався на надзвичайну сесію. Члени партії «Народний Рух» принесли в зал засідань синьо-жовте знамено, а 4 вересня його було встановлено над куполом Верховної Ради. На початку 1992 року, з метою офіційного затвердження кольорів нашого прапора, парламентарями було прийнято постанову «Про державний прапор України».
Загальнодержавне свято — День Державного Прапора України — ми отримали в 2004 році, і своєю датою — 23 серпня — воно нагадує про той день, коли український прапор вперше було внесено до залу засідань українського парламенту.
#історія свята
13 вересня 2024
13:15
П'ятниця, 13-те, вважається одним із найвідоміших днів, пов'язаних із забобонами і прикметами у багатьох культурах. Ця дата має давню історію, і люди сприймають її як день, що несе невдачу або підвищену небезпеку.
Походження забобонів
▪️ Християнська традиція
Забобони про п'ятницю, 13-те, частково виникли з християнської традиції, де число 13 вважається "невдалим", оскільки на Тайній вечері з Ісусом було 13 гостей, а після цієї вечері він був розп'ятий у п'ятницю.
▪️ Норвезька міфологія
У скандинавських міфах Локі, бог хитрощів і хаосу, був 13-м гостем на бенкеті богів, що призвело до трагічних подій.
▪️ Середньовіччя
П'ятницю також пов'язували з невдачами через те, що багато страт виконувались у цей день, зокрема, розп'яття Ісуса.
#історія свята
#традиція
21 вересня 2024
10:18
Рожаниці
Два дні у вересні – 8 та 21 – в Україні святкуються Рожаниці. Це свято має прадавнє народно-слов’янське коріння. Про свята на честь язичницьких богів відомо мало, ця частина історії з розповсюдженням християнства стала закритою. Проте деякі вірування та перекази про богів і свята на їх честь все ж дійшли до наших часів. Рожаниці – одне з таких.
Люди вірили, що живуть мати та донька на зоряному небі, їх асоціювали саме з Великою та Малою Ведмедицею.
Рожаницям приписували різні сили: здатність народжувати тварин, впливати на плодючість урожаю. Згодом Лада стала уособленням матері та господині, Леля – символом молодості, весни, краси та любові.
#історія свята
#рожаниці
20 жовтня 2024
10:23
Щорічно 20 жовтня в Україні і світі відзначається професійне свято авіадиспетчерів і працівників, зайнятих управлінням повітряним рухом - Міжнародний день авіадиспетчера (International Day of the Air Traffic Controller).
Дата 20 жовтня для проведення Міжнародного дня авіадиспетчера була обрана зовсім не випадково. Саме цього дня 1961 року в столиці Нідерландів Амстердамібула створена Міжнародна федерація асоціацій авіаційних диспетчерів. Ця подія виявилася такою значимою віхою в історії розвитку повітряного транспорту, що стала підставою для виникнення нового професійного свята, приуроченого до цієї дати, — Міжнародного дня авіадиспетчера.
#історія свята
22 жовтня 2024
11:10
22 жовтня проводиться День Фехнера. Ця міжнародна подія присвячена Густаву Теодору Фехнеру – німецькому вченому, філософу, експериментальному психологу та одному з основоположників психофізики. Цей день сучасні психофізики вважають своїм професійним святом.
Фехнер відомий завдяки багатьом своїм досягненням, але головне та найважливіше з них – «відкриття» психофізики, сфери психології, яка вивчає взаємодію між фізичними процесами, які можна об’єктивно виміряти та дослідити, та суб’єктивними відчуттями людини.
Сьогодні психофізика проникла практично у всі сфери сучасного життя і саме завдяки Фехнеру сформульовані її основні поняття та закони. Вважається, що саме 22 жовтня 1850 року психолог зрозумів, що зв’язок тіла і розуму можна знайти через встановлення кількісного відношення психологічних відчуттів та матеріальних процесів.
#історія свята
#особистість
31 жовтня 2024
09:14
Традиція святкування Хеловіну сягає корінням часів древніх кельтів.
Вони вірили, що у ніч з 31 жовтня на 1 листопада стирається кордон між світом живих і мертвих, а душі повертаються на землю. У ці дні вони відзначали свято Самайн.
Головний символ свята – гарбуз зі свічкою всередині.
Вважалося, що це своєрідний захист від нечисті, яка приходить на землю в цей день.
У слов’ян це свято теж було, але називалося “Велесова ніч”. З 31 жовтня на 1 листопада, за стародавніми повір’ями наших предків, духи могли прийти зі свого світу в наш, бо саме в цю ніч межа між світами стоншується. У зв’язку з цим затівали генеральне прибирання в своїх оселях, прикрашали свої будинки традиційними атрибутами на зразок горобинових гілок, які відлякують злих духів, відвідували лазні. Увечері накривали стіл і відкривали двері до своїх домівок, щоб духи їх рідних могли до них зайти.
#історія свята
#хеловін
1
..
4
5
6
..
8
Листівки, вітання за темами
© 2024 Привітання для всіх! 💛💙
група
сторінка
×
Головна
Пошук
Про нас
Наші канали:
Viber
Telegram
Facebook:
Сторінка
Група