Привітання для всіх! 💛💙
Viber та Telegram канал
Листівки та привітання: 11

традиції

12
  08 травня 2024   09:43  
свято, традиції 570 Поділитися листівкою 570
Щорічно 8 травня православна церква вшановує пам’ять святого мудреця Іоанна Богослова.

У цей день віряни моляться Іоанну Богослову про зцілення від хвороб та щасливий шлюб, також святий допомагає успішно скласти іспити. Заборонено сваритись, кричати, лихословити та брехати.

В народі цього дня традиційно пекли пироги, котрі роздавали перехожим. Якщо ж перехожого не зустріли (поганий знак), згодовували випічку пташкам. Інші пироги пекли спеціально для жебраків, люди сподівались таким чином викликати гарний пшеничний врожай.

#свято #традиції
  10 травня 2024   08:29  
свято, традиції 588 Поділитися листівкою 588
Світла П’ятниця припадає на відповідний день тижня після Великодня (Світлої седмиці). Це свято приурочене до однієї із найбільших подій для християнського світу – Воскресіння Ісуса Христа. Весь тиждень після Великодня вважається святковим, але Світла П’ятниця займає у ньому особливо почесне місце.

По церквах у цей день вшановують ікону Божої Матері, названу «Живоносне Джерело». Традиція передбачає освячення води під час богослужіння, а також хресний хід до найближчого струмка або озера. Освячену воду бажано використати для поливу садку або городини для отримання щедрого врожаю.

У слов’янських народів Світлу П’ятницю називали Прощеним днем. За традицією теща з тестем запрошували у гості зятя або усю його сім’ю. Дівчата в цей день прокидалися удосвіта, щоб набрати для вмивання роси. Вважалося, що у цей спосіб вони надовго збережуть красу.

#свято #традиції
  29 червня 2024   09:03  
традиції 1054 Поділитися листівкою 1054
Люди свято дотримувались звичаїв та обрядів. Господині білили садиби, прибирали, обвішували вишитими рушниками. На Петра і Павла правили службу в церкві. Віряни відвідували богослужіння, несли квіти, віночки, обов’язковим атрибутом свята були червоні маки. Цей день мав свою особливу страву – пшеничні коржики з сиром, випечені на сироватці, називали їх мандриками. Така назва пішла від слова «мандрувати», адже і самі апостоли мандрували по світу, проповідуючи Євангеліє. 

З мандриками пов’язували багато легенд. Наприклад, під час однієї із своїх подорожей Петро та Павло куштували пиріжки-мандрики, коли зозуля вихопила один пиріжок з рук апостола і отримала за це боже покарання. І дійсно після Петра і Павла зозуля замовкає, вона перестає кувати, адже «вдавилася мандриком», – так говорили в народі.
Існувала давня традиція освячувати перший хліб, який називали обрядовим. Для того господині жали невелику кількість ще недостиглого зерна ячменю, робили з нього випічку та несли на літургію, щоб освятити.

#традиції
  21 квітня 2025   07:18  
Світлий тиждень, Великодній тиждень, традиції, звичаї 3938 Поділитися листівкою 3938
Цього року Світлий тиждень триватиме з 21 по 26 квітня. Це особливий час у християнському календарі, коли віряни продовжують святкувати воскресіння Христа.

Він символізує продовження великодньої радості та перемогу життя над смертю. У цей період християни прославляють воскресіння Христа, що є головною подією всього церковного року. У храмах щодня проводяться урочисті богослужіння за особливим великоднім чином, співають Пасхальні години та виголошують радісні молитви. Дзвони церков не змовкають протягом усього тижня, що символізує звістку про Воскресіння Христове.

Під час Світлого тижня забороняється сумувати, сваритися та бажати зла іншим. Це період радості, тому слід утримуватися від негативних емоцій і конфліктів. Також не заведено виконувати важку фізичну роботу, зокрема працювати в городі чи полі. Вважається, що цей тиждень має бути присвячений духовному розвитку та спокою.

#Світлий тиждень #Великодній тиждень #традиції #звичаї
  21 квітня 2025   07:45  
Поливаний понеділок, Великодній понеділок, Волочильний понеділок, Великодні свята, історія свята, традиції 3939 Поділитися листівкою 3939
Поливаний понеділок (також Обливаний понеділок, Великодній понеділок, Уливанка, Волочильний понеділок) — другий день Великодніх свят, понеділок після Великодня.

Вважалося, що вода у великодній понеділок стає цілющою та оздоровлює людей. Тому люди обливали водою одні одних, а в деяких регіонах і самі себе. Цей день пов'язували передусім з духовним весняним очищенням. Отож звідси і походить назва «поливаний (обливаний) понеділок». Назва «волочильний понеділок» походить від волочильні, тобто ритуального обходу односельців на перший день Великодня. Наші предки вірили, що понеділкова вода має цілющу силу проти різних хвороб. Тому нею окроплювали (чи поливали), окрім людей, також худобу, птицю та бджоли з вуликами.

#Поливаний понеділок #Великодній понеділок #Волочильний понеділок #Великодні свята #історія свята #традиції
  22 квітня 2025   07:45  
Світлий тиждень, Великодній тиждень, Світлий вівторок, традиції 3949 Поділитися листівкою 3949
Світлий вівторок пов’язаний із вшануванням Іверської ікони Божої Матері. У цей день дозволено хрестити дітей, адже вважається, що Світлий тиждень є найсприятливішим часом для здійснення цього таїнства.

#Світлий тиждень #Великодній тиждень #Світлий вівторок #традиції
12

Листівки вітання Листівки, вітання за темами
© 2024 Привітання для всіх! 💛💙
група facebook сторінка